Bieszczady. 29 lipca – 05 sierpnia 2007 roku

Wycieczka ośmiodniowa. Jedziemy w Bieszczady na kemping w Ustrzykach Górnych. Śpimy w namiocie. Łączymy zwiedzanie z wyprawami w góry. Zdobywamy Tarnicę, Halicz, Małą i Dużą Rawkę, idziemy do źródeł Sanu i na Połoninę Waryńską. W Przemyślu oglądamy dzwony w muzeum, w Krasiczynie -zamek, docieramy do cerkwi w Posadzie Rybotyckiej i Uluczu. Obok pola namiotowego jemy często- U Lacha-polecamy Czarcie Żarcie i Bigos Zakapiora.

Dzień Pierwszy

 1. Pielgrzymka
 2. Dukla
 3. Wisłok Wielki
 4. Komańcza
 5. Turzańsk
 6. Rzepedź
 7. Ustrzyki Górne

Dzień Drugi
Wyprawa na Tarnicę. Trasa 17km. Ruszamy z Ustrzyk Górnych czerwonym szlakiem przez Szeroki Wierch na Tarnicę. Ze szczytu we mgle, lodowatym deszczu schodzimy niebieskim szlakiem do Wołowatego skąd asfaltem 6km do Ustrzyk Górnych.

 1. Tarnica

Dzień Trzeci
Wyprawa do źródeł Sanu. Bukowiec- Beniowa – Sianki. Wyprawę zaczynamy w Bukowcu na parkingu-chcąc tu dojechać samochodem trzeba za przejazd zapłacić (bilet w hotelu w Tarnawie). Idziemy ścieżką Górnego Sanu, przechodzimy przez tereny dawnej wsi Beniowa, dochodzimy do cerkwiska w Siankach. Idąc ścieżką dalej docieramy do źródeł Sanu. Jest to najbardziej odludny i wysunięty na południe zakątek Polski.

 1. Źródła Sanu

Dzień Czwarty

 1. Roztoka
 2. Przemyśl
 3. Kruhel Wielki
 4. Krasiczyn
 5. Posada Rybotycka
 6. Kalwaria Pacławska

Dzień Piąty
Wyprawa na Halicz. Trasa 17km. Auto zostawiamy w Wołosatym – Wyżni Koniec. Stąd za czerwonymi znakami przez Przełęcz Bukowską i Rozsypaniec docieramy na Halicz. Ze szczytu schodzimy czerwonym szlakiem do przełęczy pod Tarnicą, stąd niebieskim szlakiem dochodzimy do Wołosatego.

 1. Halicz

Dzień Szósty
Wyprawa na Połoninę Caryńską. Niezbyt długa, ale pełna bardzo stromych podejść i zejść trasa na dwa połonińskie szczyty. Rozpoczynamy w Ustrzykach Górnych ,czerwonym szlakiem wychodzimy na Połoninę Waryńską, tu napotykamy znaki zielonego szlaku prowadzące na Przełęcz Wyżniańską. Robimy przerwę w schronisku pod Małą Rawką, potem zielonym osiągamy Małą Rawkę by żółtym szlakiem wyjść na główny wierzchołek Wielkiej Rawki. Schodzimy bardzo stromo w dół niebieskim szlakiem na szosę z Wetliny do Ustrzyk Górnych. Maszerujemy jeszcze 2km do centrum Ustrzyk.

 1. Połonina Cyryńska

Dzień Siódmy

 1. Solina
 2. Lesko
 3. Zagórze
 4. Sanok
 5. Ulucz
 6. Dobra
 7. Mrzygłód

Dzień Ósmy

 1. Chmiel
 2. Smolnik
 3. Żłobek
 4. Rabe
 5. Hoszów
 6. Równia
 7. Ustrzyki Dolne
 8. Lutowiska
 9. Ustrzyki Górne
 10. Rezerwat Sine Wiry
 11. Ustrzyki Górne