Bieszczady i okolice Gorlic. 19 lipca-25 lipca 2009 roku

Wycieczka siedmiodniowa. Przed nami najbardziej wyczekiwana podróż w Bieszczady. Planujemy chodzenie po górach i zwiedzanie. Docelowo jedziemy do Komańczy do agroturystyki „U Marii”. Często jemy w schronisku górskim. Droga z Zatora do Komańczy zajęła nam cały dzień tyle było ciekawych rzeczy do zobaczenia. Wspomnieć warto o Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach, przepięknym kościele w Binarowej, którego malowane wnętrza zachwycają, czy miasteczku Biecz pełnym zabytkowych kamienic.

Dzień Pierwszy

 1. Wojnicz
 2. Gromnik
 3. Kąśna Dolna
 4. Ciężkowice
 5. Rzepiennik Biskupi
 6. Binarowa
 7. Libusza
 8. Galiowa
 9. Biecz

Dzień Drugi
Wyprawa w góry. Idziemy z Komańczy do Cisnej. Trasa ok.31km.Zabieramy ze sobą namiot, śpiwory, gdyby się okazało, że nie mamy sił iść dalej. Umawiamy się z gospodarzem na ewentualny dowóz z Cisnej. Wyruszamy o 5.45 czerwonym szlakiem przez Prełuki do Jeziorek Duszatyńskich. Tam odpoczywamy podziwiając cuda natury. Dalej idziemy czerwonym przez Chryszczatą, mijamy cmentarz wojenny, Przełęcz Żebrak i wychodzimy na Wołosań. Jesteśmy już zmęczeni ale dzielnie idziemy naprzód. Przechodzimy przez Sasów, Berest, Osinę, Hon i docieramy do Bacówki pod Honem. Wreszcie na chwilę siadamy-przed nami droga do Cisnej. Do Komańczy przywozi nas miły gospodarz. Jest wieczór. Przeszliśmy tą bardzo długą trasę pełną interwałów – góra, dół, jesteśmy z siebie dumni.

 1. Cisna

Dzień Trzeci

 1. Królik Polski
 2. Bałucianka
 3. Rymanów
 4. Iwonicz Zdrój
 5. Miejsce Piastowe
 6. Targowiska
 7. Bobrka
 8. Żarnowiec
 9. Odrzykoń
 10. Wola Sękowa
 11. Szczawne

Dzień Czwarty
Wyprawa w góry. Idziemy z Kalnicy na Smerek.ok.16km.Czerwonym szlakiem wychodzimy na Smerek. Dalej schodzimy na Przełęcz Orłowicza. Na szlaku wspaniałe widoki. Stąd czarnym szlakiem przez Wysokie Berdo i Krysową dochodzimy do schroniska na Jaworcu. Posilamy się naleśnikiem zbója i maszerujemy dalej. Jest bardzo gorąco i kiedy przekraczamy rzekę Kobylsk ściągamy buty i chłodzimy się w wodzie.

 1. Smerek

Dzień Piąty

 1. Wzdów
 2. Brzozów
 3. Stara Wieś
 4. Krosno
 5. Wiśniowa
 6. Stępina
 7. Bieździedza
 8. Jasło
 9. Zyndranowa

Dzień Szósty

 1. Trasa Jabłonki – Łopiennik

Dzień Siódmy

 1. Gorlice