Góry Opawskie. 11-13 sierpnia 2009 roku

Wycieczka trzydniowa. Wybieramy się w Góry Opawskie. Nocleg rezerwujemy w Ośrodku Szkoleniowo- Wypoczynkowo- Rehabilitacyjnym „Monika” w Pokrzywnej. To dobre miejsce do wypadów w Góry Opawskie-blisko szlaki turystyczne. Jadąc do Pokrzywnej zwiedzamy parę ciekawych miejsc, między innymi-zamek w Rogowie Opolskim, Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach zabytki Prudnika.

Dzień Pierwszy

 1. Rogów Opolski
 2. Dobra
 3. Kujawy
 4. Korfantów
 5. Łambinowice
 6. Przydroże Wielkie
 7. Przydroże Małe
 8. Ścinawa Mała
 9. Smicz
 10. Biała
 11. Prudnik
 12. Jarnołtówek
 13. Pokrzywna

Dzień Drugi
Wyprawa w Góry Opawskie. Idziemy czerwonym szlakiem z Pokrzywnej przez Szyndzielową Kopę, Zamkową Górę, Srebrną Kopę na Biskupią Kopę. Na szczycie, po czeskiej stronie stoi kamienna wieża widokowa gdzie zdobywamy aż 18 różnych pieczęci pamiątkowych. Z wieży podziwiamy piękne widoki na okolice. Próbujemy w kiosku obok czeskiego rumu i idziemy dalej do schroniska Pod Biskupią Kopą. Posilamy się ‘Babskim Jadłem”- kotlet drobiowy z ananasem zapiekany w żółtym serze. W schronisku ciekawa kolekcja krawatów z mottem-„Oświadcza się wszem wobec i każdemu z osobna, że kto na Kopę w krawacie wejdzie temu hańba okropna, albowiem każdy prawdziwy wie turysta, że krawat w górach to bzdura oczywista” Ze schroniska schodzimy czerwonym szlakiem przez Grzebień do Jarnołtówka. Stąd drogą wracamy do Pokrzywnej.

 1. Wyprawa w Góry Opawskie

Dzień Trzeci
I kolejna wyprawa. Dzisiaj idziemy niebieskim szlakiem z Pokrzywnej przez Olszak do Żabiego Oczka i dalej na Kazalnicę. Schodzimy do Piekiełka, pada deszcz ,jest ślisko, więc rezygnujemy z zejścia Gwarkową Percią ,obchodzimy ją i wracamy do Pokrzywnej.

 1. Kolejna wyprawa